agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Mini Cooper prezanton “Clubman 2009”

Go down 
AuthorMessage
niki

avatar

Posts : 23
Join date : 2009-07-16

PostSubject: Mini Cooper prezanton “Clubman 2009”   Sat Jan 23, 2010 2:07 pm

Cooper Clubman 2009 është një makinë me tri dyer dhe zë katër pasagjer. Më shumë është një makinë sportive dhe bazohet kryesisht në stilin e John Cooper.
Motori i saj është 118 kuaj duqi dhe hargjon rreth 8 litra në 100 km. Ka gjashtë shpejtësi dhe bënë lirim mesatar të gazrave.

Me porosi motori mund të rritet në 208 kuaj fuqi por atëherë shpenzimet janë më të mëdha. Edhe Cooper Clubman është projektuar si makinë në vitin 2008 por në treg është aktive që nga fillimi i këtij vitit dhe kushton 27 720 dollarë.

Attachments: 4881535.jpg(38Kb)
Back to top Go down
View user profile
 
Mini Cooper prezanton “Clubman 2009”
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: .::Auto::. :: Të rejat nga Auto-
Jump to: