agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Toyota prezanton Tacoma 4X2 2009

Go down 
AuthorMessage
niki

avatar

Posts : 23
Join date : 2009-07-16

PostSubject: Toyota prezanton Tacoma 4X2 2009   Sat Jan 23, 2010 2:18 pm

Tacoma 4X2 është një kamionetë me katër dyer për pesë pasagjer. Në dispozicion keni 11 shpejtësi për vendet malore dhe në rrafshina, përderisa mund të llogariten vetëm gjashtë shpejtësi manuale.
Motori i saj është 159 kuaj fuqi dhe harxhon 11 litra në 100 km katrorë, varësisht prej vendit. Makina bën lirim mesatar të gazrave ndërkaq me porosi motori i saj mund të bëhet deri në 236 kuaj fuqi.

Tacoma 4X2 është projekt i vitit 2008 të Toyota-s por në shitje ka dalë këtë vit dhe kushton nga 14 210 – 23 450 dollarë.
Back to top Go down
View user profile
 
Toyota prezanton Tacoma 4X2 2009
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: .::Auto::. :: Të rejat nga Auto-
Jump to: