agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Programming Microsoft SQL Server 2008

Go down 
AuthorMessage
rinoriPosts : 4
Join date : 2009-07-22

PostSubject: Programming Microsoft SQL Server 2008   Wed Jul 22, 2009 12:40 pm

Shkruar nga industria e profesionistëve të cilët kanë punuar me SQL Server 2008 pasi që e hershme kodin, kjo referencë expertly mbulon programimin bazat për SQL Server 2008 me vendimtare botës reale dhe kontekst të gjerë kodin mostra.
Get duart-programimit të udhëzimeve, shembuj praktik, dhe praktikat më të mira që ju nevojitet për të zotëruar programmability karakteristika thelbësore në SQL Server 2008. Udhëhequr nga tre ekspertë të projektimit në bazën e të dhënave të zbulimit dhe zgjidhjet e biznesit, ju ll mësojnë teknikat dhe mjetet e domosdoshme për zhvillimin e aplikacioneve të fuqishme. Zbuloni se si të:
Programi shikime, magazinuar aplikacionet, shkakton, dhe duke përdorur funksione T-SQL
Puna me llojet e reja të të dhënave, LINQ, dhe ADO.NET Entiteti Kornizë
Automate të përbashkët të administratës dhe mirëmbajtjen e detyrave
Debug dhënave, raporteve, dhe objektet duke përdorur Microsoft Visual Studio 2008 ®️
Shkruani kodin transaksionare lokale dhe zbatuar transaksionet dhe shpërndahen
Përdor mjete të zbulimit të biznesit, të tilla si SQL Server Raportimi Services, SQL Server Analiza Services, dhe SQL Server Integrim Services
Code:
rapidshare.com/files....008.rar
Back to top Go down
View user profile
 
Programming Microsoft SQL Server 2008
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutës 1244 për shkak të këmbënguljes së Serbisë, devalvon pavarësinë e Kosovës, të shpallur më 17 shkurt 2008

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: Tutoriale / Programe/hacking/Filma :: New-
Jump to: