agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Si te behemi GoogleBot

Go down 
AuthorMessage
agoonny
Admin
avatar

Posts : 192
Join date : 2009-06-25

PostSubject: Si te behemi GoogleBot   Mon Jul 06, 2009 12:58 pmKy Tutorial funksionon vetem ne Mozilla Firefox.

Ky tutorial eshte i krijuar per vetem qellime edukative.

Shume website te ndryshem lejojn Robotet e Googles (Bot-et) qe te vizitojn dhe analizoj websiten e tyre per arsye se mund tu siell me shume vizitor, pra neper forume te ndryshme apo website qe kane nevoj per kycje me User dhe Password Bot-et e Google kane mundesi qe te kycen pa User dhe Password. Per tu kycur edhe ju duhet qe ta beni serverin te mendoj qe ju jeni njeri nga Botet e googles psh.spider,bot etj.

Ne do te provojm kete metod ne nje forum.

Psh ky forum nuk lejon qe Mysafiret te shikojn postet:

http://www.tuts4you.com/forum/index.php?showtopic=9959

Pra do te tju paraqitet mesazhi qe duhet te kyceni.

Ne Mozill instalojm kete Addon:

http://www.chrispederick.com/work/firefox/useragentswitcher/

Kujdes!Klikoni lart afer Addres Bar kur t'ju hapet mesazhi qe nuk eshte lejuar instalimi i nje Addon per te lejuar instalimin e tij.

Pasi qe e keni instaluar shkoni Tools>User Agent Switcher>Options>Options

Klikoni ne: "User Agents" dhe me pas ne "Add"

Plotsoni keto te dhena:

* Description: Googlebot
* User Agent: Mozilla/5.0 (compatible; Googlebot/2.1; http://www.google.com/bot.html )
* App Name: Googlebot
* App Version: 5.0 (compatible; Googlebot/2.1; http://www.google.com/bot.html )
* Platform: http://www.google.com/bot.html
* Vendor: -kete e leni that
* Vendor Sub: -kete e leni that

Klikoni OK

Tash ne Tools>User Agent Switcher bejani Tick GoogleBot duke klikuar mbi te.

Dhe provoni perseri ne linkun qe me pare nuk mundet te kyceni per shkak se kerkohej user:

http://www.tuts4you.com/forum/index.php?showtopic=9959

Pra tash do te shihni qe do te kyceni pa problem ne te dhe do te mund ti shikoni postet pa user.

Me e mira e ksaj eshte qe disa website i lejojn Google Bot-eve qe te kycen ne Vip Seksionet e tyre prandaj

edhe ju ndoshta mund te kyceni ne ndonjeren prej tyre
be cool don't go to school
Back to top Go down
View user profile http://agoonny.albanianforum.net
 
Si te behemi GoogleBot
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: Tutoriale / Programe/hacking/Filma :: hacking-
Jump to: