agoonny
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

agoonny

download .
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Santa Fe dhe Veracruz më të dëshiruarat në SHBA

Go down 
AuthorMessage
niki

niki


Posts : 23
Join date : 2009-07-16

Santa Fe dhe Veracruz më të dëshiruarat në SHBA Empty
PostSubject: Santa Fe dhe Veracruz më të dëshiruarat në SHBA   Santa Fe dhe Veracruz më të dëshiruarat në SHBA I_icon_minitimeSat Jan 23, 2010 2:18 pm

Faqja kryesore e internetit për automjete, Cars.com, ka ndarë çmimin "Best Bets 2009” për dy automjetet e Hyundai-t: Hyundai Santa Fe dhe Hyundai Veracruz.
Në këtë garë kanë mundur të konkurrojnë automjetet të cilat është dashur t’i plotësojnë tre kritere: të kenë notë të “mirë” për siguri në bazë të IIHS (Institute for Higheay Safety), notë mesatare ose të lartë për qëndrueshmëri dhe notë të lartë ekonomike në klasën e vet.
Gjatë vlerësimit janë marrë për bazë edhe vlerësimet dhe testimet e revistave të famshme për automjete, si edhe votat e lexuesve të faqes Cars.com.

Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve, përfaqësuesi i “Hyundai motor Company”, Scott Margason, është shprehur: “Jemi të kënaqur që votuesit kanë zgjedhur pikërisht automjetet tona si më të dëshiruarat për vitin 2009. Në fakt këto dy automjetet i konkurrojnë mjaft njëri tjetrit sa i përket sigurisë luksit dhe kënaqësisë”.
Back to top Go down
 
Santa Fe dhe Veracruz më të dëshiruarat në SHBA
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: .::Auto::. :: Të rejat nga Auto-
Jump to: