agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 S65 AMG e S63 AMG zyrtarisht

Go down 
AuthorMessage
niki

avatar

Posts : 23
Join date : 2009-07-16

PostSubject: S65 AMG e S63 AMG zyrtarisht   Sat Jan 23, 2010 2:15 pm

Kanë arritur edhe zyrtarisht fotografitë dhe detajet e limuzinave të ridizajnuara sportive – Mercedes S65 AMG e S63 AMG.
Ndryshimet vizuale janë diskrete, si edhe tek modelet standarde dhe ato dallohen nga maska e re e ftohësit me pjesën e poshtme më të theksuar, mbrojtës tjerë, retrovizorë dhe drita LED. Ndryshime të vogla vërehen edhe në kabinë (timoni i ri sportiv).
Sa i përket motorizimit, ai mbetet i njëjti - S63 AMG me motorin 6.2-litërsh V8 edhe më tutje ka 525 KF dhe 630 Nm, derisa S65 AMG me motorin V12 prej 6.0 litrash 612 KF dhe 1.000 Nm (të kufizuar në mënyrë elektronike).

Për shkak të momentit të madh të rrotullimit, tek S65 AMG është mbajtur marshi automatik prej pesë shpejtësish, për dallim nga ai prej shtatë shpejtësish tek versionet më të dobëta.

Shpejtësia maksimale në formë tradicionale është kufizuar në 250 km/h, por blerësi me pagesë shtesë mund të kërkojë që kufiri të vendoset në 300 km/h.
Back to top Go down
View user profile
 
S65 AMG e S63 AMG zyrtarisht
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: .::Auto::. :: Të rejat nga Auto-
Jump to: