agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 VW GTI po vjen krejtësisht e re

Go down 
AuthorMessage
niki

avatar

Posts : 23
Join date : 2009-07-16

PostSubject: VW GTI po vjen krejtësisht e re   Sat Jan 23, 2010 2:13 pm

Volkswagen, si duet është ngutur për ta prezantuar modelin e saj më të ri të GTI në panairin e New York-ut.
Makina e quajtur Volkswagen GTI dhe Golf TDI pritet që në treg të del gjatë vitit 2010 dhë është një zgjidhje shumë e mirë, sidomos për ata të cilët dëshirojnë që të ruajnë xhepin e tyre.

Makina ka dy versione. Me dy dhe katër dyer. Ka cilësi sportive por edhe familjare.

Motori i saj është 200 kuaj fuqi, ndërkaq ka gjashtë shpejtësi dhe bën lirim mesatar të gazrave.

Çmimi i kësaj makine pritet të jetë nga 21 655 deri në 22 211 dollarë
Back to top Go down
View user profile
 
VW GTI po vjen krejtësisht e re
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Agim Gashi: Vaji i shqiptarit
» “Skënderbeu, Mbreti luftëtar i Shqipërisë”, vjen në atdhe
» Chris Tucki:Tash vjen Baci Vlla!
» Qerim Pllana:Një vepër e cila përjetësishtë jeton përjetësinë

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: .::Auto::. :: Të rejat nga Auto-
Jump to: