agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Audi A4 2.0 TDI 'e' shpenzon gjithsej 4.6 litra në 100 km

Go down 
AuthorMessage
niki

avatar

Posts : 23
Join date : 2009-07-16

PostSubject: Audi A4 2.0 TDI 'e' shpenzon gjithsej 4.6 litra në 100 km   Sat Jan 23, 2010 2:10 pm

Nga fillimi i korrikut blerësit evropianë do të kanë në dispozicion Audi A4 2.0 TDI 'e' i cili, sipas të dhënave zyrtare, në ciklin e kombinuar shpenzon gjithsej 4.6 litra karburant në njëqind kilometra të kaluara.
Në mënyrë që limuzina e tyre e klasës së ulët të arrijë këtë rezultat, në Ingolstadt kanë vendosur të bëjnë një seri të testeve teknike.
A4 2.0 TDI 'e' është i pajisur me teknologjinë start-stop, marshin mekanik prej gjashtë shpejtësish të përshtatur si dhe me rrjetën gjysmë të mbyllur të ftohësit.

Në Audi pohojnë se limuzina e tyre ekonomike arrin shpejtësinë prej 100 kilometrash në orë për 9.7 sekonda dhe atë maksimale prej 215 km/h.

Çmimi i paralajmëruar i modelit A4 ekologjik në Gjermani do të jetë 30.800 euro, derisa versioni karavan Avant i cili shpenzon diç më shumë (4.9 litra në njëqind kilometra) do të kushtojë 32.800 euro.
Back to top Go down
View user profile
 
Audi A4 2.0 TDI 'e' shpenzon gjithsej 4.6 litra në 100 km
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: .::Auto::. :: Të rejat nga Auto-
Jump to: