agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Opel shfaq karavanin e vet më të shpejtë deri tani

Go down 
AuthorMessage
niki

avatar

Posts : 23
Join date : 2009-07-16

PostSubject: Opel shfaq karavanin e vet më të shpejtë deri tani   Sat Jan 23, 2010 2:09 pm

Pasi që na e kanë paraqitur modelin Insignia OPC në versionin hatchback, nga Opel vjen edhe karavani më i shpejtë, me të cilin planifikojnë të prishin planet e konkurrentëve Audi S4 Avant e BMW 335i Touring.Insignian OPC karavan e fut në lëvizje motori 2.8 litërsh me turbo të dyfishtë V6 dhe 325 KF si edhe versionin “hatchback”.
Dallimi i vetëm në mes të dy automjeteve, pos pamjes, është që karavani deri në njëqind kilometra në orë arrin diç më ngadalë dhe se ofron më shumë hapësirë bagazhi – 540 litra në mënyrë standarde, respektivisht 1.530 litra me ulëset e prapme të lëshuara.

OPC karavan, të cilin në Opel e quajnë Sports Tourer, deri në 100 km/h arrin për gjashtë sekonda (0.2 sekonda më ngadalë se ai hatchback) si dhe arrin shpejtësinë maksimale elektronike prej 250 km/h.

Automjeti në shitje do të mund të paraqitje në vjeshtën e këtij viti, për çmim tani për tani të panjohur.

--------------------------------------------------------------------------------
Back to top Go down
View user profile
 
Opel shfaq karavanin e vet më të shpejtë deri tani
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Pirro Çako: Ju rrëfej 25 vitet me Invën, nuk ia fal lidhjen e shpejtë me një burrë tjetër
» Vullnet Mato: MU SHFAQ ZOTI NË ËNDËRR MESNATE
» DERI KUR TË MIRREMI ME VETVETEN E JO ME ARMIKUN E VËRTETË..?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: .::Auto::. :: Të rejat nga Auto-
Jump to: