agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Kap një peshk i cili më pas vjell një orë ari

Go down 
AuthorMessage
toniPosts : 13
Join date : 2009-07-17

PostSubject: Kap një peshk i cili më pas vjell një orë ari   Fri Jan 22, 2010 3:04 pm

Një mashkull nga Havajet me emrin Curt Carish këto ditë shoqërinë e tij është duke i zbavitur me një tregim peshkatarësh: në një ujë të jo shumë të thellë kishte kapur me dorë një peshk i cili më vonë i “volli” një orë dore të artë.
Carish në plazhin e Port Allenit e kishte parë një peshk i cili në mënyrë të çuditshme po i afrohej bregut të detit. Miku i tij ia kishte dhënë një shkop të bambusë për të kapur peshkun, mirëpo i pafrikshmi Carish kishte hyrë në ujë deri në mes derisa nuk e kishte kapur peshkun me dorë.
Mirëpo, kur e kishte nxjerrë nga frigoriferi për ta përgatitur e ka vërejtur se kishte bark jashtëzakonisht të madh dhe nga goja e pa se si po i dilte një orë dore e artë. Madje, ora ende po bënte tik-tak dhe po tregonte orën e saktë!
Back to top Go down
View user profile
 
Kap një peshk i cili më pas vjell një orë ari
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Avni Rustemi ne syte e Eqerem bej Vlores
» Mentor Thaqi:P-PS (Para-PostSkriptum): Kur të ndiqet miza në primje, cili i arritjes nuk është fort i lavdueshëm!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: .:Kuriozitete-Humor:. :: Kuriozitete-
Jump to: