agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Bëhet me diplomë në moshën 84-vjeçare

Go down 
AuthorMessage
agoonny
Admin
avatar

Posts : 192
Join date : 2009-06-25

PostSubject: Bëhet me diplomë në moshën 84-vjeçare   Fri Jan 22, 2010 2:59 pm

Një 84-vjeçar nga shteti amerikan i Kolorados ka marrë diplomën për shkollën e mesme të cilën e kishte lënë në gjysmë para 65 vitesh për të luftuar në Luftën e Dytë Botërore.
Takeshi Murata, djalë i imigrantëve japonezë, pas luftës është trajnuar për përkthyes në rast se do të vinte deri tek invazioni.

Murata ka thënë se fliste shumë dobët japonisht, por se ishte dërguar në Tokio me përfundimin e luftës. Është martuar në Japoni, e në vitin 1947, është kthyer në Kolorado ku ka pasur një fermë dhe ka rritur pesë fëmijë.

Diplomën e ka marrë kur një prej profesorëve e ka dëgjuar tregimin e tij dhe ka gjetur librezat e vjetra shkollore të Muratas.
Back to top Go down
View user profile http://agoonny.albanianforum.net
 
Bëhet me diplomë në moshën 84-vjeçare
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sot në moshën 72 vjeçare vdiq Prof. Dr. Emrush Gashi

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: .:Kuriozitete-Humor:. :: Kuriozitete-
Jump to: