agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Gjen 9.000 dollarë dhe ia kthen pronarit

Go down 
AuthorMessage
agoonny
Admin
avatar

Posts : 192
Join date : 2009-06-25

PostSubject: Gjen 9.000 dollarë dhe ia kthen pronarit   Fri Jan 22, 2010 2:58 pm

Tinejxherja 19-vjeçare amerikane Chloe Dauwalder është bërë heroinë pasi që brenda një dite të vetme i ka bërë dy vepra të mira.
Fillimisht në një dyqan në të cilin punon po ndante rrobat e vjetra të dhuruara dhe në xhepin e një palë pantallonash ka gjetur 9.000 dollarë. Nuk i ka mbajtur për veti, por e ka thirrur pronarin dhe ia ka kthyer paratë.

"Kjo ndodhë një herë në jetë. Do të kemi për çfarë të flasim. A e dini se njëherë i pata gjetur në një pantallona të vjetra nëntëmijë dollarë. Pronari më është falënderuar shumë herë, e unë e kam ndier veten mirë kur e kam parë fytyrën e tij të lumtur", ka thënë Chloe.

Pas kësaj, ka vazhduar të punojë në kategorizimin e rrobave dhe ka hetuar se një grua e cila po provonte rrobat në zhveshtore po përballej me sulm në zemër. Chloe ka intervenuar shpejtë, e ka ngritur gruan nga dyshemeja dhe e ka thirrur ndihmën e parë e cila ka arritur shpejt dhe ka ndihmuar.

"Ju lutem, mos më thirrni heroinë. Nuk e shoh veten si të tillë dhe mendoj se shumë njerëz do të vepronin njëjtë si unë”, ka thënë modestja Chloe.
Back to top Go down
View user profile http://agoonny.albanianforum.net
 
Gjen 9.000 dollarë dhe ia kthen pronarit
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Si në përralla, qeni zbulon qypin me ar me vlerë prej 10 mln dollarë (FOTO)
» Emocionohet imami Krasniqi: All-llahu i madhëruar nuk ta kthen shpinën

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: .:Kuriozitete-Humor:. :: Kuriozitete-
Jump to: