agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Eklips i plote i henes

Go down 
AuthorMessage
milotPosts : 31
Join date : 2009-07-23

PostSubject: Eklips i plote i henes   Tue Nov 03, 2009 8:17 am

E dini qe sot(neser ora 2) behet eklipsi i plote i henes? Eshte shume interesant sepse ndodhin disa fenomene te vecanta. Gjate eklipsit te plote hena mund te jete e ndricuar per shkak te defraksionit te drites se diellit ne atmosferen tone. Nje njeri qe do te ishte ne hene do te shikonte token e erret me nje rreth drite perqark qe do te perfshinte te gjitha lindjet dhe perendimet e diellit ne toke.
Greetings!


__________________
Fjalet jane gozhde per te mberthyer idete!
Back to top Go down
View user profile
 
Eklips i plote i henes
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: Shkencat Natyrore dhe Matematika :: Fizikë dhe Kimi / Physics and Chemistry-
Jump to: