agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Eklipsi i hënës

Go down 
AuthorMessage
milotPosts : 31
Join date : 2009-07-23

PostSubject: Eklipsi i hënës   Tue Nov 03, 2009 8:10 am

Me date 16gusht 2008 rreth ores 22.00 me ate te Europes njerezit kishin mundesine e radhes per te pare eklipsin e henes(i pjesshem).
Pra toka u vendos midis henes dhe diellit dhe u arrit nje mbulim rreth 70-80%.
Per ata qe ndodheshin ne Usa shikimi i eklipsit ka qene i pamundur.
Po jap disa foto qe i kam bere me Dicam.
Back to top Go down
View user profile
 
Eklipsi i hënës
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: Shkencat Natyrore dhe Matematika :: Fizikë dhe Kimi / Physics and Chemistry-
Jump to: