agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 SI TA BEJME INSTALIMIN E DRAJVERAVE?

Go down 
AuthorMessage
killPosts : 2
Join date : 2009-07-03

PostSubject: SI TA BEJME INSTALIMIN E DRAJVERAVE?   Sun Jul 05, 2009 5:43 am

Keni probleme me kartën e zërit apo të grafikës? Hapi i parë që duhet të bëni është të kontrolloni a janë të instaluar drajverat në mënyrë korrekte!

Drajverat e kartave të zërit apo grafikës kontrollohen dhe instalohen në
këtë mënyrë: Në Desktop klikoni me tastin e djathtë të mausit në ikonën “My Computer”.

Pastaj klikoni te “Properties”, pastaj “Hardware” dhe pastaj “Device Manager”.

Në tabelën e shfaqur në listë gjeni kartën tuaj të zërit apo grafikës dhe
nëse para tyre vëreni ndonjë pikëpyetje të gjelbër apo pikëçuditëse klikoni mbi emrin e kartës dhe pastaj te menyja lart “Action” dhe “Update
Driver”.

Zakonisht ju hapet një faqe ku pyeteni se a dëshironi të kërkoni drajverat
në internet?

Klikoni te përgjigja “No, not this time” dhe klikoni te Next. Fusni CD-në e drajverave në CD ROM dhe klikoni te “Install from a list or specific location” te tabela e shfaqur.

Pastaj e kërkoni drajverin në CD duke klikuar Next në tabelën e radhës por duke zgjedhur opsionin “Search removable media” dhe fillon kërkimi.

Pas kësaj zakonisht paraqitet drajveri më i përshtatshëm i gjetur në CD
dhe bëni instalimin duke klikuar në Next.

Nëse rastësisht ju shfaqet një tabelë ku thuhet ”This driver is not digitally signed” klikoni te “Continue anyway
Back to top Go down
View user profile
 
SI TA BEJME INSTALIMIN E DRAJVERAVE?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: Tutoriale / Programe/hacking/Filma :: Tutoriale-
Jump to: