agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 :study: Biologjia

Go down 
AuthorMessage
agoonny
Admin
avatar

Posts : 192
Join date : 2009-06-25

PostSubject: :study: Biologjia   Sun Oct 25, 2009 10:59 am

Biologjia (nga greq. βίος, vios - jete, dhe λόγος, logos - fjale, mesim, dije) eshte dege e shkences qe merret me studimin e jetes. Ajo studion veeorite fizike dhe sjelljen e organizmave, klasifikimin e tyre, prejardhjen dhe zhvillimin e llojeve (specieve) dhe nderveprimin qe kane njera me tjetren ne lidhje me mjedisin. study
Back to top Go down
View user profile http://agoonny.albanianforum.net
 
:study: Biologjia
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: Shkencat Natyrore dhe Matematika :: Biologjia / Biology-
Jump to: