agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Gjendet përbindësha Nesi e vjetër 200 milionë viteActions !

Go down 
AuthorMessage
agoonny
Admin
avatar

Posts : 192
Join date : 2009-06-25

PostSubject: Gjendet përbindësha Nesi e vjetër 200 milionë viteActions !   Sun Oct 25, 2009 10:53 am

Përbindësha e njohur Nesi sërish është parë se si paraqitet nga ujërat e liqenit Loh Nes, por kësaj here me ndihmë të arkielogëve.

Pikërisht, mbetjet e përbindëshës së njohur skoceze që dalngadalë u rrit në mit, i nxorën Trejsi Marler dhe kolegu i tij, ekspert për fosile Kris Mur.

Përbindësha Nesi është zvarranik detar që ka jetuar para 200 milionë viteve në rajonin e ishullit.

Nesi është i njohur për nga bishti i gjatë dhe qafa e gjatë, si dhe për nga katër e gjera. Sipas disa llogaritjeve, ka qenë e gjatë diçka më pak se katër metra, ndërsa ka notuar dhe gjuajtur përgjatë kanalit anglez.
Back to top Go down
View user profile http://agoonny.albanianforum.net
 
Gjendet përbindësha Nesi e vjetër 200 milionë viteActions !
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» E pabesueshme – në Greqi gjendet skeleti i Gjigantit?
» Kadare: Pesë shekuj të sundimit osman u flijua vetëm gjuha shqipe! 500 vjet ndëshkim ndaj Skënderbeut, urrejtja vazhdon...
» Familja Kajana, 100 vjet e persekutuar nga xhonturqit dhe komunistët
» 'Grupi i Llapit' dënohet me 13 vjet burgim
» Përkujtim:Nëntë vjet pa vëllain e dashur Mehmet Ahmetaj

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: Shkencat Natyrore dhe Matematika :: Biologjia / Biology-
Jump to: