agoonny

download .
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 për ata që dëshiroj të ndertojn web-faqe

Go down 
AuthorMessage
agoonny
Admin
agoonny

Posts : 192
Join date : 2009-06-25

PostSubject: për ata që dëshiroj të ndertojn web-faqe   Sun Oct 25, 2009 4:02 am

te ndertosh web-faqe asht teper leht ju duhet me dit HTML nese don me ba dishka mu dok ma mir web-faqen e mson edhe CSSshumica e web-faqeve sot asht e banen me CSS kto jan gjuh dizajnuse teper te lehta nese keni pak njohur te gjuhes angleze viziton ket faqe
http://www.w3schools.com/
muni me msu HTML , CSS edhe shum gjana tjera per me kriju ni web-faqe
aty ne fillim i keni 3 linka me i msu:
HTML
CSS
XHTML - XHTML dhe HTML jan te njejta XHTML asht ma e re se HTML asht gati krejt njejt si HTML me ndryshime teper te vogla kshtu muni me msu niher HTML dhe CSS mbrenda 1 muji me nga 15 minuta ne dit online asht e per me shkru koda ne HTML muni me ba edhe me notepad po si program shum i mir asht edhe:
htmlpad 2008
shum i pershtashem me punu me ta per me shkarko klikoni mbi kete link:
http://www.blumentals.net/download/htmlpad9.exe
kur tju lyp ni serial ni kod tu e instalu ose ma von ja jepni qeta:
hpd2008best
me te mira tung
Back to top Go down
View user profile http://agoonny.albanianforum.net
 
për ata që dëshiroj të ndertojn web-faqe
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
agoonny  :: Bota e Informatikes :: Web Development-
Jump to: